Don Leicht
Valmis
2016-03-08
361981
| Korkein tarjous | 1 700 SEK |
| Arviointi | 3 000 SEK |
DON LEICHT (född 1946): "Mother´s Day", signerad, dedikerad, betitlad och daterad a tergo "For Francis mon ami (For the Swedish show)-Don Leicht-Gracie Square Hospital Night after Mother´s day 79), blandteknik på metall, 47x47 cm
Proveniens: Anders Torberg Gallery, Lund