Byrå svensk empire
Closed
2016-01-28
356751
| Sold for | 4 200 SEK |
| Estimate | 6 000 SEK |
BYRÅ, 1800-talets första hälft, svensk empire, stockholmsarbete, mahogny, fyra lådor, rundad front, förgyllda mässingsbeslag, draghandtag i form av delfiner, höjd 122, 151 x 70 cm
Nyckel saknas, fanérskador, ett draghandtag saknas, lösa ben medföljer