Miniatyrmålning
Closed
2016-01-12
353452
| Sold for | 850 SEK |
| Estimate | 1 000 SEK |
MINIATYRMÅLNING, bemålat tryck på elfenben, s.k. "lamina di avorio", 1800-tal, troligen Frankrike, kurtiserande rokokosällskap med får, parporträtt inramade under krona, ca 8x9 resp. 4,5x35 cm
Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg
Skador, ett porträtt tudelat