Takarmatur Alice Nordin
Closed
2016-01-06
352998
| Sold for | 17 000 SEK |
| Estimate | 12 000 SEK |
ALICE NORDIN, takarmatur, Böhlmarks, 1900-talets början, förgylld brons, reliefdekor av rosor, skärslipade glaskupor, höjd 112 cm
Glaskupan med spricka och nagg