Scroll
Valmis
2015-11-06
339944
| Korkein tarjous | 212 000 SEK |
| Arviointi | 2 000 SEK |
SCROLL, Kina, 1900-talets första hälft, tusch och färg på siden, bergslandskap med paviljonger, inskription och två sigill, 153x66 cm
PROVENIENS: Inköpt av nuvarande ägares föräldrar under 1900-talet
Skador och hål, lagningar