Kandelabrar 1800-talets första hälft

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, för 2 ljus vardera, sannolikt England, 1800-talets första hälft, basen i mahogny, armar i försilvrad mässing, armarna Nils Christian Tullgren 1799 Helsingborg, höjd ca 42 cm

Ytslitage, en ljuspipa med skada i kanten

332244

2015-10-05