Halvalliansring 18 k guld briljanter
Closed
2015-09-16
327557
| Sold for | 1 200 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
HALVALLIANSRING, 18 k guld, 4 briljanter totalt 0,12 ct, enligt gravyr, 5 smaragder, Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1981, ringstorlek ca 15,5 mm, vikt ca 3 g
Smaragder med omfattande slitage och skador