Strykjärn 18/1900-tal
Valmis
2015-06-02
314346
| Korkein tarjous | 300 SEK |
| Arviointi | 1 500 SEK |
STRYKJÄRN, 5 st, 18/1900-tal, gjutjärn och mässing, handtag delvis svarvat trä, längd ca 18-21 cm
PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna
Skador, ett strykjärn med senare handtag