Per Westin spegel
Valmis
2015-05-14
310471
| Korkein tarjous | 29 000 SEK |
| Arviointi | 5 000 SEK |
PER WESTIN, spegellampett, gustavianskt stockholmsarbete, (bildhuggare och spegelmakare i Stockholm, privilegium 1776), signerad PW under krona, samt Stockholms hallstämpel 1777, träskuren dekor, 75x43,5 cm
Ombronserad, slitage och skador