Fickbarometer 1800-tal
Valmis
2015-03-28
301126
| Korkein tarjous | 400 SEK |
| Arviointi | 1 500 SEK |
FICKBAROMETER, 1800-talets andra hälft, mässing, tavla märkt Oliva Optico Principe 21 Madrid , blånerad visare, diameter ca 55 mm
Tavla med repor, boett med slitage