Målskjutningsstudsare
Closed
2015-03-17
298823
| Sold for | 2 400 SEK |
| Estimate | 2 500 SEK |
MÅLSKJUTNINGSSTUDSARE, 1800-talets början, ändrad från flintlås, oktagonal pipa, kaliber ca 12 mm, snälltyck, senare diopter, helstock med mässingsbeslag, kolvlåda, längd 108 cm
korrosion, lagningar