Skålfat tenn 1700-tal

Skålfat tenn 1700-tal
Skålfat tenn 1700-tal
Skålfat tenn 1700-tal
Skålfat tenn 1700-tal

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT, tenn, stämplad Gottlob Friedrich Baumann 1791 (mästare i Hudiksvall 1789-1826/31), diameter 40, 5 cm

Kanten med bucklor, smärre tennsjuka, sidan med klisterrester

288694

2015-01-25