Skålar 1800-tal
Closed
2015-01-03
286223
| Sold for | 2 800 SEK |
| Estimate | 2 500 SEK |
SKÅLAR med FAT, 1800-tal, porslin, tryckt dekor av Haga / St Cloud respektive Ulriksdal / Vincennes, förgyllda dekorkanter, höjd ca 6, diameter 11-14,5 cm
Förgyllning delvis med slitage, ett fat med spricka/lagning