Väggarmaturer mässing och glas

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄGGARMATURER, 1 par, 1940-tal, mässing och glas, design Ture Wennerholm (1892-1957) för L.M Ericssons huvudkontor vid Telefonplan, längd ca 56 cm

Slitage, färgrester

278534

2014-11-19