Skål porslin Kina
Valmis
2014-10-23
272348
| Korkein tarjous | 1 300 SEK |
| Arviointi | 1 000 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av blomsterrankor, bär märkning, diameter ca 14 höjd ca 7 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling från "Apoteksgården" i Karlstad
Obetydliga tillverkningsdefekter