Bonadsmålning Sunnerboskolan

Bonadsmålning Sunnerboskolan
Bonadsmålning Sunnerboskolan
Bonadsmålning Sunnerboskolan
Bonadsmålning Sunnerboskolan

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BONAD, del av, Småland, Sunnerboskolan 1800-talets början, visar bl.a . Kristi födelse, målad på väv, 66 x 215 cm

Slitage, uppfodrad på duk, spännram

269640

2014-10-10