Klubbat för:
7 200 SEK
5 000 SEK
BRÄNNVINSSKÅL, silver, Pehr Palm (1807-1820), Hudiksvall, saknar årsindex, tremblerad dekor av bladverk, hänklar i form av drakar, invändigt förgylld, höjd ca 13 cm, vikt ca 215 g
Smärre bucklor
264080
2014-09-12