Bonadsmålning på väv tidigt 1800-tal
Closed
2014-06-05
250955
| Sold for | 3 000 SEK |
| Estimate | 4 000 SEK |
BONADSMÅLNING på väv, tidigt 1800-tal, Småland, motiv "Salige äro de saktmodiga ty de...", ca 41x218 cm
Slitage, smärre hål