Bonadsmålning på väv tidigt 1800-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BONADSMÅLNING på väv, tidigt 1800-tal, Småland, motiv "Salige äro de saktmodiga ty de...", ca 41x218 cm

Slitage, smärre hål

250955

2014-06-05