Ljusstakar sengustavianska
2014-04-30
241071
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, sengustavianska, ben och sockel av vit marmor, detaljer i mässing och dekor av kedjor i form av festonger, höjd 23 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö
Ljusmanschetter och en tofs saknas, enstaka nagg, spricka i ena ljuskoppen