Aladåbform skål
Valmis
2014-04-08
239731
| Korkein tarjous | 350 SEK |
| Arviointi | 800 SEK |
ALADÅBFORM, 1800-tal, koppar, mästarstämpel, invändigt förtennad, längd ca 25 cm, SKÅL på fot, 1800-tal, stämplad Skultuna, mässing, diameter ca 28 cm