Mynt
Closed
2013-12-28
223297
| Sold for | 3 200 SEK |
| Estimate | 2 500 SEK |
MYNT, 3 st., omgjorda till hängen med borrade hål och med bl a lövformade kläppen, delvis förgyllt, varav ett mynt Fredrik I (1720-1751), riksdaler 1725
Skador, slitage