Axel Einar Hjorth tillskrivet biblioteksbord
Valmis
2013-11-27
217308
| Korkein tarjous | 7 000 SEK |
| Arviointi | 10 000 SEK |
BIBLIOTEKSBORD, tillskrivet Axel Einar Hjorth, ek, benställningen med svarvad och skuren dekor, brickmärkt Nordiska Kompaniet, två iläggsskivor, höjd 73, 160 x 75, total längd 290 cm
Dekorelement med skador, slitage