Snusdosa silver 1800-tal
Klubbat för:
2 000 SEK
Arviointi
2 500 SEK
Kuvaus
SNUSDOSA, silver, Af Wildt, Stockholm 1805, oval, locket med infälld minnesmedalj med bl a Gustav II Adolf, invändigt med Fredrik I, invändigt med förgyllning, längd 8,8 cm, höjd 2,5 cm, vikt ca 146 g
Kuntoraportti
Minnesmedalj med slitage, invändig förgyllning med visst slitage
213038
Päivämäärä:
2013-11-03