Tallrikar pie crust Kangxi (1662-1722)
Closed
2013-10-17
209842
| Sold for | 4 400 SEK |
| Estimate | 3 000 SEK |
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 16/1700-tal, dekor i famille verte med motiv av figurscen, så kallad ´pie-crust´ längs bräm, diameter ca 24 cm
Nagg, sprickor, lagningar