Tage Hedqvist oljemålning
Valmis
2013-10-05
205515
| Korkein tarjous | 14 000 SEK |
| Arviointi | 6 000 SEK |
HEDQVIST, Tage (född 1909-1997): "Lek i sommarateljén", signerad och daterad Tage Hedqvist 46, olja på duk, 100x81 cm,
PROVENIENS: Konstnärens familj,
UTSTÄLLD: Riksförbundet för bildande konst "I helg och söcken"