Signerad specialupplaga av dansk grafiker
Valmis
2013-06-17
191020
| Korkein tarjous | 1 500 SEK |
| Arviointi | 1 000 SEK |
GRAFIK. NIELSEN, PALLE, Orfeus og Eurydike. I (av II). Köbenhavn 1959.
Folio. 53 linoleumsnitt Palle Nielsen (alla). Grått halvklotband. Upplagan tryckt i 450 numrerade av konstnären signerade ex., detta nr 401.
OBS! Endast del I.
Något nött skyddskassett.