Soppslevar silver
Closed
2013-06-08
189955
| Sold for | Osåld |
| Estimate | 2 000 SEK |
SOPPSLEVAR, 2 st., silver, Johan Henrik Lose, Malmö 1846, Mikael Åström, Stockholm 1886, svarvade träskaft, längd 40 och 43 cm
Benknoppar saknas, bucklor, soppslev stämplad Åström med lagning/skada vid fästet mellan kupa och skaft samt sned