Skulptur Ceylon

Skulptur Ceylon
Skulptur Ceylon
Skulptur Ceylon
Skulptur Ceylon
Skulptur Ceylon
Skulptur Ceylon
Skulptur Ceylon
Skulptur Ceylon

Klubbat för:

5 800 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

FIGURIN, Ceylon, sittande apa med nöt, bemålat trä, höjd 20,5 cm
PROVENIENS: Konstnären Einar Lynge-Ahlberg

Zustandsbeschreibung

Lagningar

184284

2013-05-17