Skåp med spegel 1800-tal
Closed
2013-04-24
180749
| Sold for | Osåld |
| Estimate | 8 000 SEK |
KLÄDSKÅP med spegel, 1800-talets andra hälft, delvis fanerad i lönnrot, skuren dekor freställande bambu, bakomliggande inredning i form av fem flyttbara hyllplan, låda med skyddsskiva nertill, höjd ca 230, 110x44 cm
Fanérskador, sprickor, dekordel vid krön saknas