Kard
Valmis
2013-01-24
165299
| Korkein tarjous | 7 400 SEK |
| Arviointi | 3 000 SEK |
KARD, sannolikt Indien, 1900-tal, fäste med gjutna kavelplattor, besatt med glasstenar, textilklädd balja med 2 förgyllda och graverade beslag, längd 40,5 cm
Skador på fästet, en kavelplatta något lös