fat, skålar mm Kina 17/1800-tal
Klubbat för:
7 000 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
FAT, INGEFÄRSKRUS, SKÅLAR, 2 st och ÄGGKOPP, porslin, Kina, dekor i emaljfärger, famile rose och famille verte, 17/1800-tal, fatets längd 26, höjd 3-9 cm
Proveniens: Per Toftagers samling.
Zustandsbeschreibung
En skål med nagg.
161737
2012-12-09