Östersund
Closed
2012-12-17
160007
| Sold for | Osåld |
| Estimate | 1 000 SEK |
Östersund 1786-1886. Ett minnesblad, utgifvet af Johan Lindström. Östersund (Jämtlandspostens tryckeri) 1886.
Folio. 8, 16 s. Illustrerad. Originalomslag, skador o. lagningar i marginalerna. Nytt klotryggsband. Ovanlig.