Eric Hallström pastell/krita
Valmis
2012-10-15
152344
| Korkein tarjous | 1 600 SEK |
| Arviointi | 2 000 SEK |
HALLSTRÖM, Eric (1893-1946): troligen Vattentornet, Sundbyberg, signerad Eric Hallström, pastell/krita, 39x49 cm,
Proveniens: Sundbybergs Allmänna Konstförening, utställning "Konst ur Sundbybergshem 1951"