mask Kuba

mask Kuba
mask Kuba
mask Kuba
mask Kuba

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MASK, "Segy", Kuba/Bushongo, DR Kongo, patinerat trä, höjd 33 cm, Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen

Smärre skador, slitage

147519

2012-09-27