Sengustavianska stolar
Valmis
2012-09-12
146897
| Korkein tarjous | 7 000 SEK |
| Arviointi | 8 000 SEK |
STOLAR, 1 par, sengustavianska stockholmsarbeten, en signerad MLB Melchior Lundberg (stolmakare i Stockholm 1774-1812/16), båda etikettmärkta med Stockholms stolmakareämbetes sigill, skuren och förgylld dekor