Einar Nerman blandteknik
Valmis
2012-04-19
129682
| Korkein tarjous | 1 300 SEK |
| Arviointi | 2 500 SEK |
FORSETH, Einar (1892-1982): "Fottvagningen", signerad och daterad E.Forseth, 1954-55, blandteknik på papper uppklistrad på pannå, 130x72 cm,
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"
skador, revor