Sydsvenska bonader
Valmis
2012-01-10
115673
| Korkein tarjous | 3 200 SEK |
| Arviointi | 3 000 SEK |
BONADER, delar av, varav en Halland, Brearedsskolan, en Småland, möjligen södra Unnaryd, målade på väv, motiv hämtade från Gamla och Nya Testamentet, 34 x 340 resp 35 x 100 cm
Proveniens: Hövdinge, Flen
skador, slitage