Sydsvenska bonader

Sydsvenska bonader
Sydsvenska bonader

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BONADER, delar av, varav en Halland, Brearedsskolan, en Småland, möjligen södra Unnaryd, målade på väv, motiv hämtade från Gamla och Nya Testamentet, 34 x 340 resp 35 x 100 cm
Proveniens: Hövdinge, Flen

skador, slitage

115673

2012-01-10