Daum, "Paysage de verre", skål, Frankrike

Daum,
Daum,
Daum,
Daum,
Daum,
Daum,
Daum,
Daum,
Daum,
Daum,

Klubbat för:

10000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

DAUM, "Paysage de verre", vas, Frankrike 1900-talets början, överfång, polykromt målad dekor av landskap, signerad Daum Nancy samt lothringenkorset, höjd 11 cm

250

2020-11-24