Mauritz Escher, Belvedere

Mauritz Escher, Belvedere
Mauritz Escher, Belvedere
Mauritz Escher, Belvedere
Mauritz Escher, Belvedere
Mauritz Escher, Belvedere
Mauritz Escher, Belvedere
Mauritz Escher, Belvedere
Mauritz Escher, Belvedere

Klubbat för:

170000 SEK

Utropspris

160 000-180 000 SEK

MAURITZ CORNELIUS ESCHER
1898-1972
Belvedere
Litografi på japanpapper, 1958, signerad M C Escher No 33/40.
ca 46 x 29cm
In good condition.
LITTERATUR
The Graphic Work of M C Escher, Duell, Sloan and Pearce, New York, printed in Holland 1960. Ill s. 34

1391

2020-06-11