Gustav Rudberg, Kväll i Kyrkbacken, Hven
Closed
2019-11-25
451
| Sold for | 10000 SEK |
| Estimate | 12 000-15 000 SEK |
GUSTAV RUDBERG
1915-2001
Kväll i Kyrkbacken, Hven
Signerad Rudberg och på baksidan betitlad och signerad Gustav Rudberg. Olja på duk, 78 x 59 cm.
PROVENIENS
Inköpt direkt av konstnären