Vicke Lindstrand, "Colora", vas, Kosta

Vicke Lindstrand,
Vicke Lindstrand,
Vicke Lindstrand,
Vicke Lindstrand,
Vicke Lindstrand,
Vicke Lindstrand,
Vicke Lindstrand,
Vicke Lindstrand,
Vicke Lindstrand,
Vicke Lindstrand,
Vicke Lindstrand,
Vicke Lindstrand,

Klubbat för:

6500 SEK

Utropspris

6 000-8 000 SEK

VICKE LINDSTRAND, "Colora", vas, Kosta 1960-tal, modellen formgiven 1962, underfång i rödbrunt med dekor av rutor, signerad Kosta LH 1672, höjd 18 cm

208

2019-05-16