Sekretär, 1950-60-tal, snickarmästarkvalitet

Klubbat för:

10000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

SEKRETÄR, 1950-60-tal, snickarmästarkvalitet, fanerad med mahogny och lönn, fronten med åtta lådor, bakom skrivklaffen inredning med brevfack och små lådor, höjd 136, 94 x 44 cm, smärre skador, invändiga gångjärn för klaffen saknas

64

2019-05-16