Eva Englund, skål, Orrefors 1988, Graal
Closed
2019-05-16
227
| Sold for | 7500 SEK |
| Estimate | 8 000-10 000 SEK |
EVA ENGLUND, skål, Orrefors 1988, Graal, dekor av blommor och blad i metallicgrönt och blått mot cerise fond, blå kantbård, signerad Orrefors 982830 Eva Englund EA 1-88 och egenhändig signatur Eva Englund, höjd 24,5, diameter 27,5 cm, två smärre stötskador, ytliga tillverkningsdefekter vid basen