Alfred Manessier, Komposition

Alfred Manessier, Komposition
Alfred Manessier, Komposition
Alfred Manessier, Komposition
Alfred Manessier, Komposition
Alfred Manessier, Komposition
Alfred Manessier, Komposition
Alfred Manessier, Komposition
Alfred Manessier, Komposition

Klubbat för:

7500 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

ALFRED MANESSIER
Frankrike 1911-1993
Komposition
Signerad Manessier. Akvarell på papper, 15 x 22,5 cm.
Utförd omkring 1948/49

Verket är godkänt av Christine Manessier, konstnärens dotter, via ett e-mail daterat 14 maj 2019 och kommer att inluderas i den förberedande Catalogue Raisonné.

392

2019-05-16