Wilhelm Kåge, "Surrea", vas, Gustavsberg

Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,

Klubbat för:

100000 SEK

30 000-40 000 SEK

WILHELM KÅGE, "Surrea", vas, Gustavsberg, omkring 1940, stengods, delvis bemålad i svart, stämpelmärkt KÅGE GUSTAVSBERG, höjd 47 cm, några mindre retuscher, smärre krackelyr och missfärgning, smärre nagg

PROVENIENS:
Karin Björquist (1927-2018)

195

2018-11-20