Stig Lindberg, vas, Gustavsberg studio
Valmis
2018-11-20
163
| Korkein tarjous | 5000 SEK |
| Arviointi | 6 000-8 000 SEK |
STIG LINDBERG, vas, Gustavsbergs studio 1950-tal, fajans, handmålad dekor av polykroma växter och blommor, signerad Gustavsberg studio SWEDEN 142.F.10 och målarsignatur för Sigrid Richter samt djupstämpel HANDDREJAD, höjd 29,5 cm