Carl Kylberg, Soluppgång

Carl Kylberg, Soluppgång
Carl Kylberg, Soluppgång
Carl Kylberg, Soluppgång
Carl Kylberg, Soluppgång
Carl Kylberg, Soluppgång
Carl Kylberg, Soluppgång
Carl Kylberg, Soluppgång
Carl Kylberg, Soluppgång
Carl Kylberg, Soluppgång
Carl Kylberg, Soluppgång

Klubbat för:

77000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

CARL KYLBERG
1878-1952
Soluppgång
Signerad på baksidan CK. Olja på duk, 46,5 x 57 cm.

PROVENIENS
Musikern Sture "Stubben" Kallin, Carl Kylbergs svärson

223

2018-11-20