Bord, 1930-tal

Bord, 1930-tal
Bord, 1930-tal
Bord, 1930-tal
Bord, 1930-tal
Bord, 1930-tal
Bord, 1930-tal
Bord, 1930-tal
Bord, 1930-tal
Bord, 1930-tal
Bord, 1930-tal
Bord, 1930-tal
Bord, 1930-tal

Klubbat för:

60000 SEK

10 000-12 000 SEK

NORDISKA KOMPANIET, tillskrivet, bord Stockholm 1930-tal, svartlackerat trä med skiva i tenn, i sargen fyra små lådor samt hylla, tennskivan med graverad dekor av figur och hjortdjur samt blomsterslingor, höjd 54, 50 x 50 cm, ommålat, smärre slitage

17

2018-11-20