Märta Måås-Fjetterström,"Mouchemattan", 1935
Closed
2017-05-10
260
| Sold for | 55000 SEK |
| Estimate | 20 000-25 000 SEK |
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Mouchemattan", tillverkad 1935, formgiven 1932, flossa, signerad MMF, 210 x 179 cm, fransar med skador, mindre jämnt slitage