Christo, Wrapped Trees

Christo, Wrapped Trees
Christo, Wrapped Trees
Christo, Wrapped Trees
Christo, Wrapped Trees
Christo, Wrapped Trees
Christo, Wrapped Trees
Christo, Wrapped Trees
Christo, Wrapped Trees

Klubbat för:

55000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

CHRISTO
USA, född 1935
Wrapped Trees, Project for the Avenue des Champs-Elysées, Paris
Färglitografi med collage, 1987, signerad och numrerad Christo 14/200. Med plexiglasmontering.
S. 71 x 56 cm
LITTERATUR: Schellmann 133

770

2017-05-11